اصول پرورش ماهیان گرمابی

از اصول پرورش ماهیان گرمابی به گروهی از ماهی هایی گفته می شود که در آب گرم و ملایم تکثیر و پرورش می یابد. دمای مناسب ماهی کپور ۱۸تا ۲۵درجه می باشد.و ماهی تیلاپیلا در دمای بالاتری بین ۲۰تا ۳۰ تکثیر و رشد می کند . به این نوع رشد و تکثیر ماهی گرمابی می گویند.

ماهی کپور  پرورشی و اقتصادی است و به تمام نقاط مختلف صادر می شود. پرورش این ماهی مقرون به صرفه می باشد. خواص ماهی آزاد فیتوفاگ با ماهی پرورشی فرق چندانی ندارد چون این نوع ماهی تغذیه ی مناسبی دارند.

از خواص ماهی پرورشی می توان به موارد زیر اشاره کرد

ماهی پرورشی کپور دارای ویتامین ها و خواص زیادی برای همه افراد در سنین متفاوت می باشد. خواص ماهی کپور فوق العاده زیاد می باشد و دارای امگا۳ فراوان می باشد. پزشکان به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و بیشتر ایام سال را مریض می باشند مصرف این محصول غنی را توصیه می کند

خانم های باردار، بیماران دیابتی، برای بیماران قلبی، افرادی که رژیم لاغری دارند. علاوه بر تاثیر مثبت برای تقویت سیستم ایمنی، در سیستم عصبی نیز تاُثیر مثبت دارد، ماهی پرورشی بدون استخوان بسیار طرفدار دارد چون علاوه بر مزه خوبی که دارد به راحتی قابل مصرف می باشد

طعم ماهی پرورشی بسیار خوشمزه و لذیذ است و چون اکثرا دارای گوشت نرم، لطیف و بدون تیغ و خار هستند  مورد پسند خیلی ها از جمله کودکان شده است. دلیل محبوبیت این ماهی ها فقط آسانی خوراک نیست بلکه این ماهی ها دارای خواص فراوانی از جمله: دارای امگا۳، پروتئین و مواد مغذی فراوان دیگر نیز دارند.

توصیه ی ویژه به کسانی که به تازگی عمل قلب باز انجام داده اند این ماهی دارای چربی سالم و گوشت سفید می باشد و برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *